Firefly, DEX для деривативів, залучив $22.8 мільйонів для своїх маркет-мейкерів

fOrest
6 min readJan 28, 2022

Firefly, високопродуктивна децентралізована біржа з низькою комісією, буде запущена з високою ліквідністю, підтриманою деякими з найбільших маркет-мейкерів (ММ) у крипті. Нещодавно оголошене залучення у розмірі $22,8 мільйонів для фонду маркет-мейкерів надійшло від Hypersphere, Polychain, DeFiance, Alameda, CMS, Divergence, MGNR, Altonomy та інших. Капітал був закладений для блокчейн-кредитування MM, які забезпечуватимуть ліквідність в книгах замовлень на Firefly. Члени спільноти та зацікавлені сторони також можуть брати участь у цій блокчейн-програмі після запуску Firefly, який очікується незабаром після аукціонів Polkadot Parachain, що відбудуться в кінці цього року.

“Інтегруючи найсучасніші технології масштабування, такі як роллапи, у свій високопродуктивний DEX, а також забезпечуючи глибоку ліквідність з першого дня, Firefly перетворюється на важливий елемент інфраструктури DeFi в екосистемі Polkadot. Ми дуже раді, що будемо підтримувати протокол під його час запуску та в захваті від майбутнього, яке чекає Firefly і новий простір DeFi в Polkadot ”, — додав Ben Perszyk з Polychain.

Firefly має підтримку сильної групи провідних маркет-мейкерів, один з яких нещодавно став маркет-мейкером для Firefly і котируватиме вибрані ринки з спредом від трьох до п’яти базисних пунктів від своєї моделі ціноутворення, розгорнутої на Binance, що значно нижче, ніж значення галузевого стандарту. Наприклад, коли ціна безстрокових контрактів DOT/USDT становить $18,122 на Binance, ставка для продажу в Firefly буде $18,119, а запит для покупки становитиме $18,125, з ліквідністю понад $400 тисяч у межах 0,5% спреду. Для того,щоб це сталося, маркет-мейкер вимагає ліквідності в розмірі $400 тисяч для котирування ордерів для кожної пари, які надходитимуть з програми блокчейн-кредитування.

Як працює маркет-мейкінг (створення ринків)

Маркет-мейкери — це учасники ринку, які розміщують замовлення на купівлю та продаж певного активу, що торгується. MM надають важливу послугу для ефективних ринків, дозволяючи трейдерам плавно відкривати та закривати позиції за цінами, близькими до справедливих. У свою чергу, MM отримують спред маркет-мейкера або спред між попитом і пропозицією від діяльності трейдерів. Щоб проілюструвати, як це працює, уявімо ринок XYZ/USD, де справедлива ціна активу XYZ становить 100 USD. Для простоти припустимо, що MM розміщує найближчу ставку (замовлення на покупку) за 99 доларів США за XYZ, а найближчу пропозицію (замовлення на продаж) за 101 USD за XYZ. Якщо обидва замовлення виконуються іншими учасниками ринку, то, нехтуючи комісіями, ММ отримує прибуток у розмірі 2 долари США за кожну одиницю XYZ.

Дана стаття покликана дати інтуїтивне уявлення про те, як MM працює на прикладі двох надто спрощених підходів. Однак важливо зазначити, що це є узагальнення, яке не є взаємовиключне. Насправді, усі MM мають різні способи котирування ринків і отримання прибутку від спреду між покупкою та продажем.

Перший підхід передбачає котирування заявок та пропозицій за справедливою ціною на одній біржі з використанням статистичного припущення, що попит з боку продавців і покупців є збалансованим у довгостроковій перспективі. З цієї причини ми будемо називати це статистичний підхід. Цей підхід вимагає моделювання ринків для постійного визначення справедливої ​​ціни та оновлення котирування навколо справедливої ​​ціни активу, наприклад, для XYZ.

Другий спосіб створити ринки — це повторити ціни іншої біржі з додатковим спредом. Наприклад, коли ціна попиту для XYZ на Binance становить 99 USD, а ціна пропозиції становить 101 USD, MM запропонують ціну для покупки XYZ на рівні 98,5 USD та ціну продажу XYZ за 101,5 USD на Firefly. Щоразу, коли хтось досягає ставки в 98,5 USD на Firefly, MM негайно продаватимуть на Binance за 99 USD. Зворотне також вірно, щоразу, коли хтось забирає пропозицію 101,5 USD на Firefly, MM купують XYZ за 101 USD на Binance. Якщо припустити, що різниця в 0,5 USD покриває комісію за транзакції на двох біржах, MM отримають безризиковий прибуток і залишаються нейтральними до ринкових рухів завдяки збалансованому ризику на довгій та короткій сторонах. З цієї причини ми будемо називати цей підхід хеджуванням або дельта-нейтральним підходом. Наведений вище приклад стосується двох бірж, але підхід хеджування до створення ринків можна поширити на багато бірж одночасно.

Нижчі спреди за допомогою статистичного підходу до створення ринку

Статистичний MM спирається на постійний аналіз цінових потоків та інформації з багатьох джерел, щоб оновлювати стратегії котирування. Модель ціноутворення, на основі попередніх даних, постійно обчислює справедливу ціну для активу, налаштовує ціну продажу та купівлі для нього, щоб отримати прибуток від спреду.Котирування відповідно змінюються вгору і вниз, коли справедлива ціна змінюється. Завдяки цьому способу MM полегшує роботу на ринках з невеликими спредами між ціною покупки та ціною продажі, проте з невеликою глибиною в книзі замовлень.

Вища глибина з дельта-нейтральним підходом до створення ринку

Хеджування або дельта-нейтральний MM відноситься одночасно до котирування ринків на різних біржах і балансування загального ризику, щоб залишатися нейтральним до змін на ринку. Щоразу, коли їхнє замовлення на продаж виконується на одній біржі, ММ намагається купити той самий актив трохи дешевше в іншому місці, маючи намір отримати спред між попитом та пропозицією. Такі MM мають на меті мінімізувати ризик волатильності ринку та завжди залишатися захищеними від волатильності. Значною перевагою тут є те, що MM, які займаються хеджуванням, піддаються меншому ризику і можуть котирувати набагато більшу глибину. Однак спреди попит-пропозиції зазвичай вищі, оскільки ММ повинні сплатити дві комісії — для мейкера або тейкера на двох біржах, які вони використовують для хеджування. Хеджуючий MM також може легше котирувати ринки з кредитним плечем, ніж статистичний MM.

Переваги

Перевагами статистичного MM, в порівнянні з хеджуючим MM, полягають у меншій комісії за торгівлю, відсутність накладних витрат через переміщення спотових запасів, нижчий спред між попитом та пропозицією, триваліший час безвідмовної роботи, стійкість до волатильності, нижчі вимоги до розміру капіталу. У свою чергу, порівняно зі статистичним MM, переваги хеджуючого MM полягають у меншому ринковому ризику, більшій глибині ринку і в тому, що для створення ринків легше використовувати кредитне плече. Стиль MM, який займається хеджуванням, також концептуально простий для розуміння та його ефективність доведено.

Недоліки

Одним з недоліків хеджуючого MM є те, що залишатися дельта-нейтральним, на практиці, не завжди легко. Іншими недоліками є управлінські витрати, пов’язані з періодичним перебалансуванням спотових запасів, та волатильність. Наприклад, коли багато продають або купують на одній стороні ринку, у ММ може закінчитися капітал, і йому доведеться перебалансувати кошти між біржами або добавляти кошти. Цей процес потребує часу та обмежує безвідмовну роботу. Крім того, коли ціни рухаються швидко, хеджування стає складним. Хеджування для даного MM стає складнішим під час волатильності ринку, оскільки балансування ризику стає складним на ринку, який швидко падає або зростає. У такі моменти хеджуючі ММ повністю вилучають свої котирування і залишають книгу замовлень порожньою. Ось чому стиль хеджування для MM має негативний перекіс — він приносить невеликі прибутки більшу частину часу, але може призвести до нечастих, але значних втрат під час великої волатильності ринку.

З іншого боку, моделі статистичних MM зазвичай ніколи не припиняють котирувати ринки. Натомість, коли імпульс набирає обертів, статистичний підхід залишає ММ із ціновим впливом, часто одностороннім, у значному невигідному становищі. Ще одним недоліком є ​​те, що ринки важко моделювати, а прибуткові моделі не залишаються прибутковими довго.

Висновок

У той час як статистичні ММ забезпечують низькі спреди попиту та пропозиції, хеджуючі ММ забезпечують велику глибину для ринку. Враховуючи їхній взаємодоповнювальний характер, поєднання обох стилів ММ дає найбільш ефективні ринки. Ми вважаємо, що обидва підходи є цінними, і тому ми підписали обидва типи MM, щоб надати трейдерам Firefly одні з найбільш ліквідних ринків у світі!

“Індустрія DeFi ,яка все ще на стадії зародження, швидко наздоганяє централізованих постачальників послуг. Зараз настав чудовий час для деривативних DEX-ів. Спреди та ліквідність на децентралізованих ринках покращуються, а користувацький досвід, з точки зору часу затримки та вартості, стає схожим, як на централізованих біржах. З цим зростанням також виникає багато хаосу, що ускладнює визначення того, які проєкти є видатними, а які просто здаються такими. Я радий працювати з командою Firefly і брати участь у створенні видатного DEX для деривативів”, — сказав Yang Li, співзасновник Bitlink, одного з провідних маркет-мейкерів для торгових майданчиків Binance PnL.

Якщо Ви зацікавлені в торгівлі безстроковими контрактами, опціонами чи іншими деривативами, приєднайтеся до зростаючої громади в Discord та підпишіться на оновлення https://firefly.exchange/.

Дисклеймер: Продукти, доступні на Firefly, недоступні для використання громадянами США або жителями будь-якої країни чи юрисдикції, на яку поширюються санкції США.

- Firefly

Посилання на оригінальну статтю з офіційного блогу:
https://firefly.exchange/blog/derivatives-dex-firefly-raises-22.8m-for-its-market-makers

Також рекомендую дізнатися більше інформації про Firefly з наступних джерел:

Сайт: https://firefly.exchange
Дискорд: https://discord.gg/fireflyexchange
Твіттер: https://twitter.com/fireflyprotocol
Телеграм: https://t.me/FireflyExchange
Блог: https://firefly.exchange/blog
GitHub:
https://github.com/fireflyprotocol

--

--